Výměna rozvodů motoru

Rachtá vám to v motoru? Nebo nic neslyšíte? Výměna řetězů nebo řemenů v rozvodech motoru má klíčový význam pro bezproblémový chod vozidla. Přijeďte na výměnu rozvodů motoru v Praze do PERFORMANCE TEAM.

VÝMĚNA ROZVODOVÉHO ŘETĚZU PRAHA

Chcete mít jistotu, že je váš motor v dobrém stavu?

Vyměnit rozvody v motoru jednou za čas je nutnost. Rozvody jsou veledůležitou součástí motoru, která zajišťuje správné načasování vstřiku paliva a zapalování. Pokud se rozvody roztrhnou, může se motor nevratně poškodit a je na odpis. A to fakt nechcete.

Interval výměny rozvodů se liší v závislosti na typu motoru a typu použitého rozvodového mechanismu. 

Řemenový rozvod

U řemenových rozvodů se výměna obvykle provádí každých 60 000 až 220 000 km.

Řetězový rozvod

Doporučujeme výměnu řetězových rozvodů každých 120 000 až 200 000 km.
POSTUP VÝMĚNY ROZVODŮ

Jak probíhá výměna rozvodů?

Výměna rozvodů je poměrně složitá operace, která vyžaduje odborné znalosti a vybavení. Mechanici nejprve demontují části motoru, které brání přístupu k rozvodům.

Poté se vyměňují jednotlivé rozvodové součásti, včetně rozvodového řemene nebo řetězu, vodního čerpadla a dalších součástek. Nakonec motor opět sestaví.

Správně provedená výměna rozvodů udržuje synchronizaci ventilů a pístů, což podporuje efektivitu motoru, snižuje riziko fatálních poruch a prodlužuje celkovou životnost vozidla. Je to investice do správné funkčnosti a spolehlivosti motoru, která se vám v dlouhodobém horizontu vyplatí.

Autoservis PERFORMANCE TEAM Praha

Objednejte se do servisu

Nebo nám zavolejte:

739 671 111

VÝMĚNA ROZVODŮ V MOTORU PRAHA

Jak to u nás funguje

1

TERMÍN

Objednáte se na servis

Vyplňte objednávku a počkejte, až vám zavoláme. Ve všední dny se vám ozveme do hodiny. Nebo nám zavolejte na 739 671 111.

2

PROHLÍDKA + NABÍDKA

Přivezte nám vůz do Hostivaře

Autoservis najdete v ulici Miranova 10 (Praha 10 – Hostivař) uvnitř průmyslového areálu.  Vůz důkladně prohlédneme, natočíme video
s komentářem stavu a pošleme vám nabídku.

3

OPRAVA

Dohodneme se a opravíme vůz

Zavoláme a domluvíme rozsah prací, předběžnou cenu a termín. Kdyby se v průběhu servisu vozidla objevily nějaké důležité novinky, které můžou ovlivnit čas a cenu, okamžitě vám voláme.

4

HOTOVO

Máme hotovo a vy odjíždíte

Po zdárné opravě (nebo servisu) vám vůz přistavíme u nás v servisu. Vy si pro něj přijedete a uhradíte nám fakturu.

parallax background

Proč jezdit do Performance Team

GOOGLE RECENZE

Co říkají zákazníci

 • Příjemný mechanik. Rád mi poradil ohledně auta.

  Vít Hanych Avatar Vít Hanych
  12. 1. 2023

  So servisom som veľmi spokojná, chodím pravidelne. Oceňujem prístup a môžem len odporučiť. Ďakujem!

  Katarína Balúchová Avatar Katarína Balúchová
  12. 3. 2023

  Profesionální servis doporučuji všem 👍

  Rudolf Salman Avatar Rudolf Salman
  12. 8. 2023
 • Absolutně špičkový přístup a precizně odvedená práce. Už jen od samotné telefonické komunikace máte dobrý pocit. Bylo splněno vše, co jsem si přála. Profesionální odtah, aby bylo auto po dlouholetém stání opět pojízdné, zároveň aby pěkně vypadalo (zatmavení oken) a také aby bylo uvnitř čisté, vydezinfikované. Jsem nadmíru spokojená. Tady jsou lidi skutečně na svém místě. Velmi ráda tento servis doporučím dále! :)

  Zdenča Avatar Zdenča
  12. 1. 2023

  Kvalitní a rychlý autoservis :)

  Jaroslav Šebek Avatar Jaroslav Šebek
  29. 12. 2023

  Rychle, kvalitně, za dobrou cenu.DOPORUČUJI

  Michal Rubín Avatar Michal Rubín
  12. 4. 2023
 • Jsou to borci na svém místě. 👍👍👍👍👍👍👍👍👍💪💪💪💪💪

  Franta Ciglbauer Avatar Franta Ciglbauer
  12. 1. 2023

  Doporučují!!! Skvělý tým profesionálů👍👍👍

  Car Sport Servis Avatar Car Sport Servis
  12. 1. 2023

  V tomto autoservisu neprohloupite, maji lidove ceny a opravdu jsou profesionalove ve svem oboru. Vse opravi rychle za par korun. Ja a moji znami k nim uz jezdime dva roky a vzdy byly auta pak jak nove. Takovych autoservisu je jak safranu :) doporucuji vyzkouset….

  Martin Tichopádek Avatar Martin Tichopádek
  12. 9. 2023
 • Do servisu jezdím již několik let a vždy odjíždím s maximální spokojeností za rozumnou cenu. V Performance Team umí řešit vše - od výměny brzdových destiček po generální opravu motoru v BMW M5, kterou jsem zde nechával dělat.

  Daniel Maňák Avatar Daniel Maňák
  12. 6. 2023

  Do performance team servisu jsem přijel poprvé. Přijel jsme na výměnu rozvodu u bmw e90 325i A mužů rict ze takhle si představují servis na úrovni. Milé příjemné vystupování a hlavně BEZ arogance. Vse mě bylo vysvětleno a nikdo ze mě nedělal s prominutím blbce. Hlavně taky při praci na autě koukají kolem sebe. Takže při předání vozu me řekli celkove co si o autě mysli. A v jakem je stavu, což jsem velice rad ocenil. Když se objevil problém který nebyl v plánu ihned me volali a nabízeli řešení toho problému. Před předáním mě auto i umyli takže pak odjizdíte s hezkým autem. Celkove mužů rict ze zde v tomto servisu jsou páni na svém miste. Jediné minus co musím vytknout bylo nedodržení původního termínu o 6 pracovních dní, za kterou se me servis hluboce omluvil. I tak ale dávám 5 hvězdiček a přiste přijedu znova Jakub Marek

  Jakub Marek Avatar Jakub Marek
  12. 8. 2023

  🙏✨🏆

  Jan Kulič Avatar Jan Kulič
  12. 1. 2023
 • Lidský a profesionální přístup. Vždy kvalitně opravený vůz. V mém případě krom plynulejšího řazení automatu, výrazně poklesla spotřeba. Doporučuji

  Dalibor Mlejnek Avatar Dalibor Mlejnek
  12. 9. 2023

  Rozhodně doporučuji. Využil jsem služby servisu už poněkolikáte a vždy super jednání a práce.

  Tomáš Mairych Avatar Tomáš Mairych
  12. 9. 2023

  Skvělý servis

  Petr Mucha Avatar Petr Mucha
  12. 11. 2023
Autoservis PERFORMANCE TEAM Praha

Objednejte se do servisu

Nebo nám zavolejte:

739 671 111

Časté dotazy a odpovědi k výměně motorových rozvodů

Kdy je potřeba vyměnit rozvody motoru?

Interval výměny rozvodů se liší v závislosti na typu a stáří vozu. V průměru se rozvody mění po 100 000 - 150 000 km, nebo po 5-6 letech. Přesný interval výměny naleznete v manuálu vašeho vozu.

Co se stane, když se rozvody nevymění včas?

Tohle vám rozhodně nedoporučujeme riskovat. V případě přetržení rozvodového řemene nebo řetězu dojde k vážnému poškození motoru. Oprava motoru po přetržení rozvodů je drahá a v mnoha případech se nevyplatí.

Jaké jsou příznaky opotřebení rozvodů?

Mezi příznaky opotřebení rozvodů patří: 1) Hluk z motoru, zvláště při studeném startu. 2) Nestabilní volnoběh. 3) Ztráta výkonu 4) Zvýšená spotřeba paliva. 5) No a samozřejmě když se vám na palubce rozsvítí kontrolka motoru.

Kolik stojí výměna rozvodů motoru?

Cena výměny rozvodů se liší v závislosti na značce, typu a stáří vozu a také typu rozvodů (řemen nebo řetěz). V průměru se cena výměny rozvodů pohybuje mezi 15 000 až 60 000 Kč. Samozřejmě je to individuální a záleží na tom, jestli při demontáži motoru nenajdeme ještě další dílčí poškození.

Autoservis pro vozy všech značek

Nejoblíbenější služby autoservisu

Zařídíme, aby vám auto zůstalo déle funkční a výkonné. Díky kvalitní prevenci nebudete utrácet za servis vozu více, než je nutné.

Kromě těchto služeb děláme i další opravárenské práce na vozidlech. Zavolejte nám na 739 671 111 a poraďte se s odborným automechanikem.