Výměna motorového oleje

Abyste zajistili optimální chod motoru, měli byste v něm pravidelně měnit motorový olej a filtry. Prodloužíte tím životnost motoru a zajistíte, že poběží efektivně a bude mít spolehlivý výkon. 

PRO VOZY VŠECH ZNAČEK

Olej měňte pravidelně po roce nebo po ujetí 10.000 až 15.000 km

Možná se vám to zdá zbytečné, ale věřte nám, že není. Našima rukama prošlo nespočet motorů a víme, jak dopadají motory, které tyto limity překračují.

Je důležité měnit motorový olej pravidelně podle stáří, nebo po nájezdu určitého počtu kilometrů.

Životnost olejové náplně v motoru vašeho auta je 1 rok. Váš motor vám poděkuje.

Výměna motorového oleje
Výměna olejového filtru
POZOR: Ani longlife oleje vám v motoru nevydrží navěky. Ačkoliv se jejich trvanlivost uvádí na 2 roky, doporučujeme je také měnit v kratším intervalu.  
Autoservis PERFORMANCE TEAM Praha

Objednejte se do servisu

Nebo nám zavolejte:

739 671 111

VÝMĚNA OLEJE

Jak to u nás funguje

1

TERMÍN

Objednáte se na servis

Vyplňte objednávku a počkejte, až vám zavoláme. Ve všední dny se vám ozveme do hodiny. Nebo nám zavolejte na 739 671 111.

2

PROHLÍDKA + NABÍDKA

Přivezte nám vůz do Hostivaře

Autoservis najdete v ulici Miranova 10 (Praha 10 – Hostivař) uvnitř průmyslového areálu.  Vůz důkladně prohlédneme, natočíme video
s komentářem stavu a pošleme vám nabídku.

3

OPRAVA

Dohodneme se a opravíme vůz

Zavoláme a domluvíme rozsah prací, předběžnou cenu a termín. Kdyby se v průběhu servisu vozidla objevily nějaké důležité novinky, které můžou ovlivnit čas a cenu, okamžitě vám voláme.

4

HOTOVO

Máme hotovo a vy odjíždíte

Po zdárné opravě (nebo servisu) vám vůz přistavíme u nás v servisu. Vy si pro něj přijedete a uhradíte nám fakturu.

parallax background

Proč jezdit do Performance Team

GOOGLE RECENZE

Co říkají zákazníci

 • V tomto autoservisu neprohloupite, maji lidove ceny a opravdu jsou profesionalove ve svem oboru. Vse opravi rychle za par korun. Ja a moji znami k nim uz jezdime dva roky a vzdy byly auta pak jak nove. Takovych autoservisu je jak safranu :) doporucuji vyzkouset….

  Martin Tichopádek Avatar Martin Tichopádek
  12. 9. 2023

  Když už jsem byl dosti zoufalý s mou stařičkou Audi A4, byl mi doporučen tento servis, a co jsem řešil více než rok, tady nebyl s ničím problém. Postup opravy a přístup servisu na jedničku, o všem informovali, a když byla zapotřebí investice, popsali důvod a řekli cenu. Postupovalo se tak, aby nebylo měňeno nic, co není potřeba. A výsledek? Ani jsem nevěděl, že mé auto může běžet tak klidně a tiše. Díky

  Arnost Sehnalik Avatar Arnost Sehnalik
  9. 2. 2024

  Jezdil jsem do servisu s mým 11 let starým BMW F10 525. Chlapi vždy poradili, našli podivnou závadu (např. když mi elektriku v autě zkratovala zadní pravá klika, kde byl skřípnutý kabel) a vše opravili k mé spokojenosti. Teď tam jezdím se svým 6 let starým Superbem. A jsem rád, protože vím, že je tam v dobrých rukou a nemusím. Chlapi v Performance Team mají mou plnou důvěru.

  Adam Vrána Avatar Adam Vrána
  9. 3. 2024
 • Do servisu jezdím již několik let a vždy odjíždím s maximální spokojeností za rozumnou cenu. V Performance Team umí řešit vše - od výměny brzdových destiček po generální opravu motoru v BMW M5, kterou jsem zde nechával dělat.

  Daniel Maňák Avatar Daniel Maňák
  12. 6. 2023

  V tomto servisu jsem byl na výměnu předních destiček, oleje a filtrů. Výborný přístup, rychlá práce(za cca hodinu vše hotovo) a výborná cena. Příště určitě přijedu znova

  Petr Strýček Avatar Petr Strýček
  20. 5. 2024

  Neskuteční profíci na BMW! Super přístup a komunikace, fér ceny a hlavně kvalita práce!

  Tomáš Krajčovič Avatar Tomáš Krajčovič
  12. 9. 2023
 • Kluci mi davali dohromady BMW E93, motor a autom. prevodovku plus nejake drobnosti. Super pristup, reknou co je potreba udelat, udelaji cenovy rozpocet ktery do puntiku sedi. Komunikace super, poslou obratem fotky nebo video co se na aute delalo nebo v jakem to bylo stavu a proc se treba neco musi vymenit. Naprosto doporucuji, zapomente na originalni servisy, tam mam zkusenosti bohuzel naprosto opacne. Petr

  Petr Vachek Avatar Petr Vachek
  12. 11. 2023

  Do PT. servisu jezdím už řadu let, jak se všemi firemními dodávkami tak se svými sportovními auty a vždy bylo vše v pořádku a pokud se přeci jen muselo něco reklamovat (což se může stát, třeba vadným dílem). Tak se k tomu p. Došek postavil a vše do pár dní vyřešil. Až jsem se občas sám pozastavil nad tím jak rychle byl problém vyřešen. A hlavně se do servisu vedou i velké dodávky na náklaďáky. Servis můžu jen doporučit.

  Tomáš Vrána Avatar Tomáš Vrána
  12. 3. 2023

  Lidský a profesionální přístup. Vždy kvalitně opravený vůz. V mém případě krom plynulejšího řazení automatu, výrazně poklesla spotřeba. Doporučuji

  Dalibor Mlejnek Avatar Dalibor Mlejnek
  12. 9. 2023
 • Super nadstandardní přístup, dohody platí, kvalitně odvedená práce.

  Václav Janda Avatar Václav Janda
  9. 3. 2024

  Do performance team servisu jsem přijel poprvé. Přijel jsme na výměnu rozvodu u bmw e90 325i A mužů rict ze takhle si představují servis na úrovni. Milé příjemné vystupování a hlavně BEZ arogance. Vse mě bylo vysvětleno a nikdo ze mě nedělal s prominutím blbce. Hlavně taky při praci na autě koukají kolem sebe. Takže při předání vozu me řekli celkove co si o autě mysli. A v jakem je stavu, což jsem velice rad ocenil. Když se objevil problém který nebyl v plánu ihned me volali a nabízeli řešení toho problému. Před předáním mě auto i umyli takže pak odjizdíte s hezkým autem. Celkove mužů rict ze zde v tomto servisu jsou páni na svém miste. Jediné minus co musím vytknout bylo nedodržení původního termínu o 6 pracovních dní, za kterou se me servis hluboce omluvil. I tak ale dávám 5 hvězdiček a přiste přijedu znova Jakub Marek

  Jakub Marek Avatar Jakub Marek
  12. 8. 2023

  Naprosto skvělá zkušenost, ochotný pánové, vzali mně na hned, pomohli vyřešit závadu na místě( pochybeni jiného servisu ) a zachránili tak náš odjezd na hory,

  Kateřina Pokorná Avatar Kateřina Pokorná
  9. 3. 2024
 • Bezchybný servis, od domluvy, přes svoz vozidla až po samotnou realizaci.

  Michal Rehout Avatar Michal Rehout
  9. 4. 2024

  While driving home to Romania I noticed my car had a sticky brake caliper, as one wheel was getting very hot. I called about 6 repair shops in Prague, but none had the time to help me. Found Performence Team accidentally and tried my luck. The guys were just awesome and helped me out right away. Quickly, competently, and kindly. In less than one hour I was back on the road and 1500km later I arrived safely home with no issues. Thanks again to the awesome guys at Performance Team car service! Cheers!

  Alex Strugariu Avatar Alex Strugariu
  9. 3. 2024

  Rozhodně doporučuji. Využil jsem služby servisu už poněkolikáte a vždy super jednání a práce.

  Tomáš Mairych Avatar Tomáš Mairych
  12. 9. 2023
Autoservis PERFORMANCE TEAM Praha

Objednejte se do servisu

Nebo nám zavolejte:

739 671 111

Časté dotazy a odpovědi k výměně oleje

Mám drahý vůz a mám trochu obavy o svůj interiér. Jak ho ochráníte?

Chápeme vás. Také bychom nechtěli jakkoliv zašpinit nebo jinak poškodit váš interiér. Proto při příjmu vašeho vozu k nám do servisu děláme důkladnou přípravu. Oblepíme volant a řadicí páku ochrannou fólií. Sedadlo řidiče opatříme návlekem proti ušpinění. Na podlahu položíme papírovou rohož. A k vašemu vozu se chováme naprosto šetrně a profesionálně. Nemusíte se obávat jakéhokoliv znečištění nebo poškození interiéru.

V jiném servisu mi říkali, že longlife olej se nemusí měnit tak často. Jak to tedy je?

Bohužel to není úplná pravda. Ani longlife oleje vám v motoru nevydrží navěky. Ačkoliv se jejich trvanlivost uvádí na 2 roky, doporučujeme je také měnit v kratším intervalu. Už jsme viděli hodně motorů, které běžely s longlife olejem a po roce byl tento olej hodně vyjetý a rozhodně už nemazal tak dobře, jako olej nový. Takže určitě doporučujeme olej měnit každoročně, nebo po najetí 10–15 tisíc kilometrů. Věřte nám, váš motor se vám odmění lepším chodem a déle vám vydrží. 

Proč je důležitá výměna motorového oleje?

Motorový olej je klíčovou součástí dobře fungujícího motoru, zajišťuje jeho mazání, chlazení a ochranu proti opotřebení. Postupem času se olej znečišťuje a ztrácí své vlastnosti, čímž se zvyšuje tření v motoru a hrozí jeho poškození. Výměna oleje tak zajišťuje bezproblémový chod motoru a prodlužuje jeho životnost.

Jak často je nutné měnit motorový olej?

Interval výměny oleje doporučujeme dodržovat v závislosti na typu a stáří vozu a provozních podmínkách. Nedoporučujeme dbát rad výrobce vašeho vozu, protože jeho doporučení se týká longlife olejů a i ty je podle našich zkušeností dobré měnit ve stejném intervalu, jako běžný olej. V průměru se doporučuje měnit olej každých 10 000 - 15 000 km, nebo po 1 roce, v závislosti na tom, co nastane dříve.

Jaké jsou příznaky opotřebovaného motorového oleje?

1) Zvýšená spotřeba oleje: Motor spotřebovává více oleje než obvykle. 2) Hluk motoru: Motor je hlučnější při chodu. 3) Zhoršení výkonu: Motor má menší výkon a ztrácí akceleraci. 4) Zvýšená spotřeba paliva: Motor spotřebovává více paliva. 5) Kouř z výfuku: Z výfuku vychází modrý nebo černý kouř. 6) Když to opravdu přeženete a nevyměníte olej včas, hrozí zadření motoru, přidření ložisek a jiné fatální závady. Proto neváhejte a zavolejte nám na 739 671 111 do autoservis Perfomance Team.

Autoservis pro vozy všech značek

Nejoblíbenější služby autoservisu

Zařídíme, aby vám auto zůstalo déle funkční a výkonné. Díky kvalitní prevenci nebudete utrácet za servis vozu více, než je nutné.

Kromě těchto služeb děláme i další opravárenské práce na vozidlech. Zavolejte nám na 739 671 111 a poraďte se s odborným automechanikem.