Výměna oleje v převodovce

Olej byste měli pravidelně měnit v manuální i automatické převodovce. Řadí vám automat trhaně, nebo jde motor do otáček, ale auto nezrychluje? Jde vám řadicí páka ztuha? Je na čase vyměnit olej v převodovce.

VÝMĚNA OLEJE V AUTOMATICKÉ PŘEVODOVCE PRAHA

Aby váš automat řadil plynule a bez kopání

Pravidelná výměna oleje v automatické převodovce je nezbytná pro udržení optimálního fungování. A samozřejmě pravidelnou výměnou oleje prodloužíte životnost automatické převodovky. Olej v převodovce zajišťuje mazání a chlazení pohyblivých součástí, chrání je před korozí a opotřebením.

Kdy byste měli měnit olej v automatu? Za nás ideálně po 8 letech, nebo po ujetí 30–60 tisíců kilometru.

Doporučujeme měnit olej v automatické převodovce po 30 000 - 60 000 km.
Pří výměně oleje v automatické převodovce používáme výhradně kvalitní oleje.
Po zkušenostech vyplachujeme automatické převodovky pouze olejem bez čistících přísad.
VÝMĚNA OLEJE V MANUÁLNÍ PŘEVODOVCE PRAHA

U manuální převodovky měňte olej po 50–100 tisících km

Výměna oleje v manuální převodovce se obvykle řídí intervalem specifikovaným výrobcem vašeho vozu.

Často vás zajímá, jestli má smysl měnit olej v manuální převodovce ještě před uplynutím doporučeného intervalu? V případě, že váš vůz vykazuje známky opotřebení oleje v převodovce (např. hluk, vibrace, zhoršené řazení), doporučujeme vyměnit olej ještě před dosažením doporučeného intervalu.

Autoservis PERFORMANCE TEAM Praha

Objednejte se do servisu

Nebo nám zavolejte:

739 671 111

VÝMĚNA OLEJE V PŘEVODOVCE PRAHA

Jak to u nás funguje

1

TERMÍN

Objednáte se na servis

Vyplňte objednávku a počkejte, až vám zavoláme. Ve všední dny se vám ozveme do hodiny. Nebo nám zavolejte na 739 671 111.

2

PROHLÍDKA + NABÍDKA

Přivezte nám vůz do Hostivaře

Autoservis najdete v ulici Miranova 10 (Praha 10 – Hostivař) uvnitř průmyslového areálu.  Vůz důkladně prohlédneme, natočíme video
s komentářem stavu a pošleme vám nabídku.

3

OPRAVA

Dohodneme se a opravíme vůz

Zavoláme a domluvíme rozsah prací, předběžnou cenu a termín. Kdyby se v průběhu servisu vozidla objevily nějaké důležité novinky, které můžou ovlivnit čas a cenu, okamžitě vám voláme.

4

HOTOVO

Máme hotovo a vy odjíždíte

Po zdárné opravě (nebo servisu) vám vůz přistavíme u nás v servisu. Vy si pro něj přijedete a uhradíte nám fakturu.

parallax background

Proč jezdit do Performance Team

GOOGLE RECENZE

Co říkají zákazníci

 • Skvělý servis

  Petr Mucha Avatar Petr Mucha
  12. 11. 2023

  Jsou to borci na svém místě. 👍👍👍👍👍👍👍👍👍💪💪💪💪💪

  Franta Ciglbauer Avatar Franta Ciglbauer
  12. 1. 2023

  Po koupi Volkswagen T5 jsem hledal servis, který se věnuje tomuto typu vozidel, ale bohužel marně, tak jsem se poptal kamarádů a dostal jsem mnoho doporučení na tento servis, byl číslo jedna co se týče termínu. Auto jsem dal v daný termín do servisu a bylo mi řečeno, že oprava bude trvat cca 7 dní, po 3 dnech zvoní telefon s informací, že auto je opravené. Byl jsem mile překvapen. Při vyzvednutí vozu byl igelit na sedačce a volantu, byly mi skvěle vysvětleny opravy a co mě do budoucna čeká. Za mě TOP komunikace, rychlost opravy. Cena trošku vyšší než jsem předpokládal, nýbrž kvalita použitých dílů tomu odpovídá. DOPORUČUJI.

  Pavel Holub Avatar Pavel Holub
  12. 3. 2023
 • Do performance team servisu jsem přijel poprvé. Přijel jsme na výměnu rozvodu u bmw e90 325i A mužů rict ze takhle si představují servis na úrovni. Milé příjemné vystupování a hlavně BEZ arogance. Vse mě bylo vysvětleno a nikdo ze mě nedělal s prominutím blbce. Hlavně taky při praci na autě koukají kolem sebe. Takže při předání vozu me řekli celkove co si o autě mysli. A v jakem je stavu, což jsem velice rad ocenil. Když se objevil problém který nebyl v plánu ihned me volali a nabízeli řešení toho problému. Před předáním mě auto i umyli takže pak odjizdíte s hezkým autem. Celkove mužů rict ze zde v tomto servisu jsou páni na svém miste. Jediné minus co musím vytknout bylo nedodržení původního termínu o 6 pracovních dní, za kterou se me servis hluboce omluvil. I tak ale dávám 5 hvězdiček a přiste přijedu znova Jakub Marek

  Jakub Marek Avatar Jakub Marek
  12. 8. 2023

  Profesionální servis doporučuji všem 👍

  Rudolf Salman Avatar Rudolf Salman
  12. 8. 2023

  Lidský a profesionální přístup. Vždy kvalitně opravený vůz. V mém případě krom plynulejšího řazení automatu, výrazně poklesla spotřeba. Doporučuji

  Dalibor Mlejnek Avatar Dalibor Mlejnek
  12. 9. 2023
 • Do servisu jezdím již několik let a vždy odjíždím s maximální spokojeností za rozumnou cenu. V Performance Team umí řešit vše - od výměny brzdových destiček po generální opravu motoru v BMW M5, kterou jsem zde nechával dělat.

  Daniel Maňák Avatar Daniel Maňák
  12. 6. 2023

  Příjemný mechanik. Rád mi poradil ohledně auta.

  Vít Hanych Avatar Vít Hanych
  12. 1. 2023

  Neskuteční profíci na BMW! Super přístup a komunikace, fér ceny a hlavně kvalita práce!

  Tomáš Krajčovič Avatar Tomáš Krajčovič
  12. 9. 2023
 • V tomto autoservisu neprohloupite, maji lidove ceny a opravdu jsou profesionalove ve svem oboru. Vse opravi rychle za par korun. Ja a moji znami k nim uz jezdime dva roky a vzdy byly auta pak jak nove. Takovych autoservisu je jak safranu :) doporucuji vyzkouset….

  Martin Tichopádek Avatar Martin Tichopádek
  12. 9. 2023

  Doporučují!!! Skvělý tým profesionálů👍👍👍

  Car Sport Servis Avatar Car Sport Servis
  12. 1. 2023

  Do PT. servisu jezdím už řadu let, jak se všemi firemními dodávkami tak se svými sportovními auty a vždy bylo vše v pořádku a pokud se přeci jen muselo něco reklamovat (což se může stát, třeba vadným dílem). Tak se k tomu p. Došek postavil a vše do pár dní vyřešil. Až jsem se občas sám pozastavil nad tím jak rychle byl problém vyřešen. A hlavně se do servisu vedou i velké dodávky na náklaďáky. Servis můžu jen doporučit.

  Tomáš Vrána Avatar Tomáš Vrána
  12. 3. 2023
 • Rozhodně doporučuji. Využil jsem služby servisu už poněkolikáte a vždy super jednání a práce.

  Tomáš Mairych Avatar Tomáš Mairych
  12. 9. 2023

  So servisom som veľmi spokojná, chodím pravidelne. Oceňujem prístup a môžem len odporučiť. Ďakujem!

  Katarína Balúchová Avatar Katarína Balúchová
  12. 3. 2023

  Kluci mi davali dohromady BMW E93, motor a autom. prevodovku plus nejake drobnosti. Super pristup, reknou co je potreba udelat, udelaji cenovy rozpocet ktery do puntiku sedi. Komunikace super, poslou obratem fotky nebo video co se na aute delalo nebo v jakem to bylo stavu a proc se treba neco musi vymenit. Naprosto doporucuji, zapomente na originalni servisy, tam mam zkusenosti bohuzel naprosto opacne. Petr

  Petr Vachek Avatar Petr Vachek
  12. 11. 2023
Autoservis PERFORMANCE TEAM Praha

Objednejte se do servisu

Nebo nám zavolejte:

739 671 111

Časté dotazy a odpovědi k výměně oleje v převodovce

Jak často je potřeba měnit olej v převodovce?
Interval výměny oleje v převodovce se liší v závislosti na typu převodovky, typu vozu a provozních podmínkách. Obvykle se doporučuje měnit olej v manuální převodovce po 50 000 - 100 000 km a v automatické převodovce po 30 000 - 60 000 km.
Kolik stojí výměna oleje v převodovce?

Cena výměny oleje v převodovce se liší v závislosti na typu převodovky, typu vozu a množství použitého oleje. V průměru se cena výměny oleje v manuální převodovce pohybuje mezi 1 500 a 5 000 Kč a v automatické převodovce mezi 6 000 a 12 000 Kč. Cena je včetně práce i nového oleje a filtrů.

Můžu si vyměnit olej v převodovce sám?

Výměna oleje v převodovce je technicky náročný úkon, který vyžaduje speciální vybavení a znalosti. Pokud nemáte dostatek zkušeností a vybavení, je vhodné svěřit výměnu oleje v převodovce odbornému servisu.

Proč vůbec měnit olej v převodovce?

Včasná výměna oleje v převodovce má mnoho výhod, jako například: 1. Prodloužení životnosti převodovky 2. Lepší/snazší řazení (u manuálních převodovek) 3. Hladší chod převodovky (u automatických převodovek) 4. Snížení hluku a vibrací 5. Předcházení poruchám.

Autoservis pro vozy všech značek

Nejoblíbenější služby autoservisu

Zařídíme, aby vám auto zůstalo déle funkční a výkonné. Díky kvalitní prevenci nebudete utrácet za servis vozu více, než je nutné.

Kromě těchto služeb děláme i další opravárenské práce na vozidlech. Zavolejte nám na 739 671 111 a poraďte se s odborným automechanikem.